У 30-х роках ХХ століття школа була чотирикласною. До 1939 року директором школи був Мацабекер Леонід Абрамович. Його дружиною була вчителька початкових класів Поліна Марківна. Саме вони започаткували світкування Новорічних світ у школі із використанням ялинки. Леонід Абрамович замовляв деревце аж в Одесі. Звідти його доправляли до Миколаєва і директор сам особисто доставляв його до школи. До сьогодні пам'ятають тодішні учні веселі свята біля ялинки.
Нажаль, доля вчительської єврейської родини склалася трагічно: Леоніда Абрамовича Мацабекера у 1939 році було прикликано на військову службу, а його дружину Поліну Марківну разом з мамою та дітьми було розстріляно фашистами у Н-Одеському кар'єрі в перші місяці Великої Вітчизняної війни разом з іншими єврейськими родинами.
І це не єдина втрата, яку принесла війна. Під час війни було спалене одне із двох шкільних приміщень. У повоєнні роки його відбудували.
Починаючи з 1939 року директором школи став Кушнір Василь Юхимович (1908-1974). За спеціальністю - вчитель історії, викладав у школі історію, географію, біологію. В роки Великої Вітчизняної війни Василь Юхимович був на фронті. Повернувшись у 1945 році почав відроджувати роботу школи.
До 1948 року школа була чотирикласною. Завідуючою в ній була Єрмолович Анеля Мар'янівна, яка почала працювати учителькою початкових класів іще до Великої Вітчизняної війни, а починаючи з 1944 збирала дітей до школи на навчання
У 1948 році у школі було набрано 5 клас, у 1949 році - 6, а у 1950 - 7. Директор школи Кушнір В.Ю. піднімає питання про розширення території школи, будівництво нових корпусів.
Після Василя Юхимовича у 1951 році директором школи було призначено Назарова Миколу Павловича.
Питання будівництва нового шкільного приміщення залишилося відкритим до 1957 року, до того часу, коли директором Новошмидтівської школи було призначено Халковського Франка Пилиповича, який творчо підійшов до цього питання. Франко Пилипович зверневся по допомогу до правління колгоспу ім. Менжинського і особисто до голови колгоспу Г.С. Тихонова. Питання фінансування будівництва нового приміщення було вирішено.
У той час, коли будівельники зводили стіни і дах, учні та вчителі насаджували паркові алеї, які озеленюють школу і до сьогодні.
У 1960 році почалося навчання у новому приміщенні школи.
У 1962 році директором школи було призначено Єрмолович А.М. (1908 р.н.). Анеля Мар'янівна працювала у Новошмидтівській школі вчителем початкових класів з 1939 року. Пізніше викладала у старшій школі біологію та географію. Єрмолович А.М. була директором Новошмидтівської школи до 1971 року.
З 1971 року директорами школи були:
- Руденко Григорій Ілліч
- Гах Петро Іванович
- Чмельов Микола Васильович
- Криворучко Василь Семенович
- Маркевич Валентина Григорівна
- Дабіжа Катерина Іванівна
- Челяк Тарас Михайлович
- Тищенко Наталя Яківна
З 1989 року і донині директором Новошмидтівської ЗОШ працює Криворучко Людмила Миколаївна. За цей час у школі відбулися значні позитивні зміни:
За 1990-1991 рр. була створена прекрасна навчально – матеріальна база з фізичної культури. Завдяки спільній співпраці директора школи Криворучко Людмили Миколаївни, учителя – ентузіаста, майстра «золоті руки» Мельничука Володимира Пантелійовича, голови колгоспу ім.Менжинського Михайліченка Едуарда Володимировича на базі школи був проведений обласний семінар вчителів фізичної культури.
У 1992 році було збудовано нове приміщення топкової, підведено до школи газопровід, модернізовано опалювальну систему в приміщенні школи.
2007 рік – за три місяці ( з 4 червня – до 3 вересня) проведено капітальний ремонт приміщення школи
Влітку 2007 року було газифіковано приміщення їдальні, спортивного залу. Придбали і встановили газові конвектори.
2008 року – реконструйовано систему опалення в приміщенні школи, придбано і встановлено два газові котли «Рівнетерм», замінено водонагрівач в приміщенні їдальні.
Зараз у школі створені гарні умови для успішної роботи педагогічних працівників та навчання учнів.
У 2012 році школі було подаровано 5 комп’ютерів та один комп’ютер придбано за кошти спецрахунку. Було відкрито і обладнано комп’ютерний клас, в який було закуплено 5 учнівських столів, стільців та обладнано робоче місце вчителя.
У зв’язку з відсутністю проточної води у їдальні школи було придбано та встановлено і утеплено два баки для питної води загальною ємкістю три тонни, гідрофор для подачі води в систему. Оновлено матеріальну базу шкільної їдальні. Придбано: витяжку, морозильну камеру, водонагрівач, електроплиту промислову, сантехніку, електросушилку, посуд.